Vit nalle i alpackaull, iklädd svart yllekavaj, poplinskjorta och sidenslips med swarovskikristall, byxor med svart läderbälte med KL-monogram. Solglasögonen märkta Karl Lagerfeld, miniatyrmodell ur Lagerfelds kollektion. Märkt med Steiff knapp i örat samt numrerad och daterad rödvit etikett. Svartlackerat ställ. Höjd ca 40 cm.
Certifikat medföljer.
I originalförpackning, magnetstängning, höjd 45 cm, märkt "Steiff" och "Karl Lagerfeld".
Helhetsintrycket är mycket gott.