ANTONIO CITTERIO, "Xilos round table", Maxalto, B&B Italia, 2000-tal.
Fanerat med ek. Etikettmärkta. Diameter 160, höjd 73,5 cm. Swivel Tray diameter 70, höjd 3 cm.
Obetydligt slitage, smärre repor. Underredet med obetydligt fanerbortfall. Skruvar saknas.
Formgivet år 2000.