Förgyllda. Rektangulär spegel med fasetterat glas, kröndekor av rosettprydd medaljong och rosengirlander. H 207. Konsolbord, fyra kopplade ben med urna, dekor av bla fleuroner. Skiva av kolmårdsmarmor. L 98, b 41, h 67.
Slitage, repor. Smärre bortfallen förgyllning.