OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL, akvarell 21 x 27 cm.
Jaktscen, a tergo påskrift i blyerts C.A.B 1778 samt påklistrad handskriven etikett C.A.B 1778 samt på bakstycket "C.A. Björling 1778". Akvarell 21 x 27 cm.
Färgerna något bleknade. Helhetsintrycket är gott. Mjuka hanteringsveck.