Bestående av två glas, sejdel, tre karaffer varav två med proppar, två bonbonjärer med lock. Delvis slipad dekor. Höjd mellan ca 11,5-19,5 cm.
Slitage. Två av karafferna med proppar samt sejdeln med nagg.