STOLAR, 4+6 st, empirestil, 1900-tal.

Stomme av trä. Bronserade. Skuren dekor- Runda kannelerade och bladhölstrade framben. Ryggbricka med karyatider. Klädd och stoppad sits samt ryggbricka. Sitthöjd ca 44 cm.

Smärre färgbortfall. Smärre slitage.

Utropspris
10 000 SEK