SKRIVSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Mahognyfanér, raka sidor, 6 lådor, klaff med skinnklädd skiva och innanför liggande inredning av fack och 3 mindre lådor. L 67, b 44-68, h 135.

Slitage, smärre skador.

Utropspris
1 000 SEK