Svart quiltat lammskinn. Axelrem med tvinnat svart skinnband i guldfärgad metallkedja. Fodrad med burgundifärgat läder. Fyra fack invändigt. Utvändigt lock med spänne. Numrerad etikett. Längd 23 cm, höjd 15 cm. Dustbag medföljer
Slitage. Repor. Märken.