SYBORD, senempire, 1800-talets mitt

Mahognyfanér, öppningsbart lock med syinredning(även utdragbar). Ben på trepassformad fotplatta. Trög låda i front. Längd 49, bredd 41,5 cm, höjd 77 cm.

Fanérskador. Avnött. Skador(en lös dekordel). Slitage. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK