Nr. | Föremål | Ändringar |
6 | ARMBAND, guld med smaragder. | Defekt lås. Clasp with damage. |
73 | RING, gammalslipad diamant, ca 1,30 ct, samt mindre åttkantslipade diamanter, ca 1910. | Skenan med tennlödning/leadrepair to the shank. |
311 | BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.50 ct. | Litet nagg. |
322 | FRACKKNAPPAR, opaler, sekelskifte 1900. | Alltså frackknappar och inte manschettknappar som det stått tidigare. |
Nr. | Föremål |
439A | CHANEL, axelremsväska, 1980-tal. |
Nr. |
100 |
114 |
115 |
116 |
177 |
198 |
279 |
280 |
380 |
382 |
408 |
465 |
483 |
543 |
554 |
600 |
602 |
751 |
766 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.