Nr. | Föremål | Ändringar |
30 | HÄNGE, briljantslipad diamant, ca 1.20 ct. | Ca 1.20 ct. |
190 | RING, cushionslipad diamant, ca 0.85 ct. | Cushionslipad. |
417 | HERMÈS, scarf, "Aux champs". | Withdrawn |
472 | HERMÈS, mössa 2000-tal. | Obetydligt slitage. |
582 | LOUIS VUITTON, handväska, "Trouville" 1990-tal. | Korrekt modell är Trouville, lillasyster till Beauville |
Nr. | Föremål |
710A | AFTONKAPPA, Budapest/Wien tidigt 1900-tal. |
Nr. |
31 |
89 |
96 |
102 |
138 |
145 |
149 |
150 |
151 |
152 |
153 |
180 |
233 |
234 |
250 |
273 |
307 |
363 |
573 |
574 |
585 |
600 |
671 |
708 |
713 |
719 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.