"Människor"
Signerad Lindberg. Utförd 1989. Duk 173 x 116,5 cm.
Sivert Oldenvi Collection
Prins Eugens Waldemarsudde; Gotlands konstmuseum; Västerbottens museum; Alvesta allmänna konstförening, "Alf Lindbergs 80-tal", 1990.
Prins Eugens Waldermarsudde, "Alf Lindberg", 24 maj - 26 juni, 2005, kat. nr. 112.
Utställningskatalogen, Prins Eugens Waldemarsudde; Gotlands konstmuseum; Västerbottens museum; Alvesta allmänna konstförening, "Alf Lindbergs 80-tal", 1990, kat nr. 35.
Vår konst, Antik & Auktion , nr. 4, 1990, sid 3-7.
Utställningskatalogen, Prins Eugens Waldermarsudde, "Alf Lindberg", 24 maj - 26 juni, 2005, kat. nr. 112.