Kan inte nå servern

Made in Sweden H064

 
249 föremål
203. Jasper Morrison, sidobord, SCP, England.
203. Jasper Morrison, sidobord, SCP, England.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
126. Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda, unik.
126. Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda, unik.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
247. Bruno Gecchelin, bordslampa,"Ring", Arteluce, Italien.
247. Bruno Gecchelin, bordslampa,"Ring", Arteluce, Italien.
Klubbat pris 
1 200 SEK
Utropspris
1 000 - 2 000 SEK
215. Ola Öhlin, Utan titel.
215. Ola Öhlin, Utan titel.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
199. Urban Engström, "Osthyvel".
199. Urban Engström, "Osthyvel".
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
118. Torsten Renqvist, Myror.
118. Torsten Renqvist, Myror.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
160. matta rölakan, ca 271,5 x 163 cm, signerad KP.
160. matta rölakan, ca 271,5 x 163 cm, signerad KP.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
159. Matta, rölakan, ca 255 x 162 cm, signerad B (Bohusslöjd).
159. Matta, rölakan, ca 255 x 162 cm, signerad B (Bohusslöjd).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
157. matta, rölakan, ca 240 x 158 cm, signerad JLH IMV.
157. matta, rölakan, ca 240 x 158 cm, signerad JLH IMV.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
3. Albert Wiking, "Zara", 2015.
3. Albert Wiking, "Zara", 2015.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
216. Ingemar Svensson, Utan titel.
216. Ingemar Svensson, Utan titel.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
192. Alan E Cober, Utan titel.
192. Alan E Cober, Utan titel.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
202. Joseph Beuys, Utställningsaffisch, "Stripes from the House of Shaman".
202. Joseph Beuys, Utställningsaffisch, "Stripes from the House of Shaman".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
52. Inge Schiöler, Landskap med träd.
52. Inge Schiöler, Landskap med träd.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
233. Svensk konstnär, omkring 1820, "Nils von Rosenstein" (1752-1824).
233. Svensk konstnär, omkring 1820, "Nils von Rosenstein" (1752-1824).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
231. Utställningsaffisch, "3 års inköp, Moderna Museet", 1963.
231. Utställningsaffisch, "3 års inköp, Moderna Museet", 1963.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
127. Orrefors, vas, signerad och daterad 1940.
127. Orrefors, vas, signerad och daterad 1940.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
95. Virgil Abloh & Ikea Markerad, matta, "Wet Grass",  ca 195 x 132 cm.
95. Virgil Abloh & Ikea Markerad, matta, "Wet Grass", ca 195 x 132 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
221. Hans J. Wegner, karmstol "JH-513", Johannes Hansen, Danmark.
221. Hans J. Wegner, karmstol "JH-513", Johannes Hansen, Danmark.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
170. Mogens Koch, fällstol, CADO, Danmark.
170. Mogens Koch, fällstol, CADO, Danmark.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
98. Mats Theselius, skåp, "National Geographic", Källemo, efter 1990.
98. Mats Theselius, skåp, "National Geographic", Källemo, efter 1990.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
94. Pierre Forssell, bordslampa, Skultuna, 1987.
94. Pierre Forssell, bordslampa, Skultuna, 1987.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
99. "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, 2000-tal.
99. "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, 2000-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
34. Åkdyna, rölakan, ca 46 x 96 cm, Skåne, 1800-talets mitt.
34. Åkdyna, rölakan, ca 46 x 96 cm, Skåne, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
60. Helena Blomqvist, "Darkness on the edge of town" 2003.
60. Helena Blomqvist, "Darkness on the edge of town" 2003.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
205. Martin Jämtlid, vägghylla / skåp, 1993.
205. Martin Jämtlid, vägghylla / skåp, 1993.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
151. Lisa Larson, unik skulptur, Gustavsbergs studio 1950-60-tal.
151. Lisa Larson, unik skulptur, Gustavsbergs studio 1950-60-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
152. Lisa Larson, unik skulptur, Gustavsbergs studio 1950-tal.
152. Lisa Larson, unik skulptur, Gustavsbergs studio 1950-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
235. Dopkass, näver, Dalarna, sent 1800-tal.
235. Dopkass, näver, Dalarna, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
24. Carl Malmsten, golvlampa, "Staken", 1900-talets mitt.
24. Carl Malmsten, golvlampa, "Staken", 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK