62
1106627

KARMSTOLAR, 7 st, varav 2 st Louis XV, 1700-talets andra hälft, 5 st Louis XV-stil, 1800-talets slut.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 530 - 3 980 EUR
3 640 - 4 100 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Bonad bok med skuren dekor. Fast stoppad sits, rygg samt armlän. Sitthöjd ca 45, total höjd ca 96 cm.

Ställvis med smärre lagningar och förstärkningar. Smärre slitage.