Torna eller Bara härad, Skåne Signerad BID 1790-1810. Blå botten med polykroma medaljonger och stiliserade blommor
Ställvis något slitage.
Jämför samma signatur, Bukowskis Auktioner AB Important Spring sale, Stockholm 657, 11 Juni, 2024, katalogummer 244