Förgylld och patinerad brons. Rombformad väggplatta, dekor av lejonmaskaron, dubbla bladhölstrade ljusarmar med urnformade ljuspipor. Bredd 27,5, bredd 26 cm.
Slitage. Lagningar.
Inköpta på Bukowskis, Internationella Vårauktionen 512, 1999, kat. nr. 769.