Claesson Koivisto Rune (Mårten Claesson), unik fåtölj med fotpall, "Cochin Club", 1997.
Massiv oljad alm. Signerad och daterad 1997. Sitthöjd 32, bredd 59,5, höjd 62 cm. Fotpallens längd 54 cm.
Smärre slitage. Märken. Smärre fläckar.
Claesson Koivisto Runes kontor på Östgötagatan 50, Stockholm.