Claesson Koivisto Rune, karmstol, ”Pop”, Offecct, 2012.
Stoppad rygg och sits med mörkbrun skinnklädsel. Benställning av brunlackerad metall. Etikettmärkt Offecct och daterad 2012. Sitthöjd 44, bredd 52, höjd 81 cm.
Smärre slitage. Märken. Ställvis färgbortfall.
Claesson Koivisto Runes kontor på Östgötagatan 50, Stockholm.