Ur serien "12 Fractals of One Plant", 2004
Signerad Tuija Lindström och daterad 2004 a tergo. Unik. C-print silikonmonterad på akrylglas 98 x 60 cm.
Bukowski Auktioner, Moderna Höstauktionen 545, 2007, kat. nr 503.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Look at us, Tuija Lindström", 5 juni - 22 augusti 2004.