Ur serien "12 Fractals of One Plant", 2004.
Signerad Tuija Lindström och daterad 2004 a tergo. Unik. C-print silikonmonterad på akrylglas 98 x 60 cm.
Obetydligt ytslitage.
Bukowski Auktioner, Moderna Höstauktionen 545, 2007, kat. nr 504.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Look at us, Tuija Lindström", 5 juni - 22 augusti 2004.
Niclas Östlind, Lollo Fogelström (red), "Look at us, Tuija Lindström", 2004, utställningskatalog, avbildad helsida s. 83.