Servisdelar, 18 delar, porslin, Royal Copenhagen, "Musselmalet", 1893-1923.
Bestående av:
Saltkar, sex stycken, formgivna 1892, modell 199, höjd 1,7 diameter 4,3 cm.
Serveringsfat, 2+2, rektangulära med avfasade hörn, modell 236 respektive 237, längd 13,5-16 cm.
Olja och vinägerkannor, ett par, modell 1033, höjd 14 cm.
Fyra assietter "helblond" modell 1087, diameter 17 cm.
Skål "helblond" modell 1018" höjd 5, diameter
20,5 cm.
Såssnipa modell 200, höjd 14, längd 20 cm.
Saltkar med nagg.
Olja- och vinägerflaskor med retuscher/laningar.
En assiett med nagg, tre assietter post 1923.
Skål med stjärnspricka.
Såssnipa med gammal klammerlagning.