Väggpendyl, Jacob Kock (Hovurmakare i Stockholm 1762-1803), sengustaviansk.

Förgylld och bronserad med riklig skuren dekor. Vitlackerad urtavla märkt "Jakob Kock STOCKHOLM".
Med nyckel och pendulum.
Höjd 98 cm, bredd 48 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lösa delar. Ej funktionstestad. Ej genomgången.
urverket servad 2008.

Auktionen avslutas
13 dagar 23 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
600 - 800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Frakt kan endast beställas genom att kontakta specialdelivery.finland@bukowskis.com.

Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
Värderare Smycken
+358 50 305 2227

Placering: Mastokatu 4-6, Wanha Satama / Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsinki / Helsingfors - H9
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

611. Inge Schiöler, Grönskande landskap.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
Aktuellt bud:
210 000 SEK