Sittandes i sattvasana på en hög tron. Hans högra hand i bhumisparsha mudra vilandes på sitt högra knä. Ansiktet med nedslagen blick i meditation. Höjd 35 cm.
Slitage. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.