Armband och ring, 18K guld med cabochonslipade ametister
Ring stämplad GVH, Guldvaruhuset Aktiebolag, Stockholm 1959. Storlek 16,75/53. Armband JP, J. Pettersson, Stockholm 1955. Längd ca 18 cm, bredd ca 10 mm. Totalvikt 21 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.