Olika underglasyrblå dekorer.
6 skålfat, 17,5 cm (ett fat lagat).
6 tvådelade skålar, 7,5 x 7,5 cm (fyra med Guangxus märke).
Skål, 8,5 cm (med Guangxus märke).
Nagg. Glasyrmistor. Något slitage. Lagning. Bränningssprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.