Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

Aino Aalto, hurts modell 297, O.Y. Huonekalu- ja Rakennustyötehdas A.B. 1900-talets mitt.

Lackad massiv björk, 5 lådor, sockel. Bredd 38 cm, djup 55 cm, höjd 65 cm.

Åldersrelaterat Slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas.

Formgivare

Klubbat pris
750
8 603
785
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (21 bud)
12 mar 2023 17:20
750 EUR
12 mar 2023 17:20
740 EUR
12 mar 2023 17:18
720 EUR
12 mar 2023 17:18
700 EUR
12 mar 2023 17:18
690 EUR
12 mar 2023 17:18
670 EUR
12 mar 2023 17:17
620 EUR
12 mar 2023 17:17
600 EUR
12 mar 2023 17:16
570 EUR
12 mar 2023 17:16
550 EUR
12 mar 2023 17:14
520 EUR
12 mar 2023 17:14
500 EUR
12 mar 2023 17:14
470 EUR
12 mar 2023 17:14
450 EUR
12 mar 2023 17:14
420 EUR
12 mar 2023 17:14
400 EUR
12 mar 2023 16:57
340 EUR
12 mar 2023 16:55
320 EUR
8 mar 2023 16:27
300 EUR
4 mar 2023 22:30
80 EUR
4 mar 2023 9:26
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977