92
1091289

TE- OCH KAFFESERVIS, 5 delar, silver, Carl Johann Tegelsten, Sankt Petersburg 1841-44.

Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
28 300 - 34 000 SEK
2 610 - 3 130 USD
Klubbat pris
4 000 EUR

Te- och kaffekanna, sockerskål, gräddkanna och serveringsskål. Invändigt förgyllda. Kaffekannans höjd 20,5 cm. Skålens diameter 24 cm. Total vikt cirka 4022 g.

Smärre bucklor. Gravyrer.