TE- OCH KAFFESERVIS, 5 delar, silver, Carl Johann Tegelsten, Sankt Petersburg 1841-44.
Te- och kaffekanna, sockerskål, gräddkanna och serveringsskål. Invändigt förgyllda. Kaffekannans höjd 20,5 cm. Skålens diameter 24 cm. Total vikt cirka 4022 g.
Smärre bucklor. Gravyrer.
×
Logga in
Kunde inte logga in