SOCKERSKRIN, silver, stämplad J.B, kontrollmästare Ivan Vonifatiyevich Yevstigneyev, Sankt Petersburg 1880.
Förgylld invändigt, graverad dekor. Gångjärnsförsett lock med lås. Fyra kulfötter, tre hänklar.
Bredd 19 cm, höjd 13 cm exkl hänklarna. Vikt ca 1010 g. Nyckel finns.
Ena bakfoten något böjd.
×
Logga in
Kunde inte logga in