Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, 9068/24, Stjärnhimmel. Tillverkare Idman, 1950-tal.

Svartmålad metall, matterat glas och mässingsgaller. 24x24 cm, höjd 22 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
1 151
12 016
1 302
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (30 bud)
10
10 apr 2017 17:46
1 151 EUR
10 apr 2017 17:45
1 101 EUR
10
10 apr 2017 17:45
1 051 EUR
10 apr 2017 17:44
1 001 EUR
10
10 apr 2017 17:44
1 000 EUR
10
10 apr 2017 17:44
980 EUR
10 apr 2017 17:44
960 EUR
10
10 apr 2017 17:44
940 EUR
10 apr 2017 17:44
920 EUR
10
10 apr 2017 17:44
900 EUR
10 apr 2017 17:44
880 EUR
10
10 apr 2017 17:43
840 EUR
10 apr 2017 17:43
820 EUR
10
10 apr 2017 17:43
800 EUR
10 apr 2017 17:43
770 EUR
10
10 apr 2017 17:43
750 EUR
10 apr 2017 17:32
720 EUR
9
10 apr 2017 16:31
700 EUR
8
10 apr 2017 15:41
680 EUR
9
10 apr 2017 10:53
660 EUR
9 apr 2017 21:53
640 EUR
8
9 apr 2017 21:53
640 EUR
8 apr 2017 22:26
620 EUR
2 apr 2017 14:44
600 EUR
1 apr 2017 22:11
510 EUR
1 apr 2017 21:37
470 EUR
31 mar 2017 19:37
450 EUR
31 mar 2017 8:54
300 EUR
30 mar 2017 23:58
250 EUR
30 mar 2017 22:51
175 EUR