Nr. | Föremål | Klubbat pris |
505 | Erno Enkenberg, "DRÖMMAREN". | 1 100 EUR |
506 | Jarmo Mäkilä, "I MÅNSKEN". | 2 000 EUR |
507 | KAISA SOINI, olja, vax och pigment på duk, a tergo sign. -04. | Återrop |
508 | Tarja Unkari, "AFTONRODNAD". | 830 EUR |
509 | Raili Tang, UTAN TITEL. | 4 000 EUR |
510 | Katja Tukiainen, "ALICE II". | 1 300 EUR |
511 | Susanne Gottberg, "FÖNSTREN ÖPPNAS UTÅT". | 1 600 EUR |
512 | Anne Tompuri, "REGNET". | 3 800 EUR |
513 | Toni R. Toivonen, "WHAT REMAINS / WE WERE LOVERS THEN". | 4 600 EUR |
514 | HENRY WUORILA-STENBERG, akryl på duk, a tergo signerad och daterad -81. | Återrop |
515 | TERO LAAKSONEN, "ÖVER STRÖMMEN". | Återrop |
516 | Sari Tenni, "ILLUSIONS LAND". | 1 200 EUR |
517 | Veronica Österman, "FRÅN HAVET". | Återrop |
518 | Maiju Salmenkivi, "LJUSBÄRAREN". | 1 600 EUR |
519 | TERO LAAKSONEN, "TIE VUORILLE". | Återrop |
520 | Sami Lukkarinen, "MARIZI". | Återrop |
521 | Juha Hälikkä, "JACK". | 3 000 EUR |
522 | Marianna Uutinen, UTAN TITEL. | 1 500 EUR |
523 | Marianna Uutinen, "MARVELLOUS TO RELATE". | 1 600 EUR |
524 | Maiju Salmenkivi, "ÄNGSLAN". | 500 EUR |
525 | Maiju Salmenkivi, UTAN TITEL. | 3 000 EUR |
526 | Sampsa Sarparanta, "CARETAKERS". | 1 500 EUR |
527 | ESA BLICK, akryl och sand på styrox, a tergo signerad. | Återrop |
528 | Kimi Pakarinen, "MÅLNING". | Återrop |
529 | Leonard Ackley, "HUND II". | 1 500 EUR |
530 | Tommi Toija, "INTE IDAG". | 900 EUR |
531 | Mari Sunna, "SMILING". | 3 200 EUR |
532 | Mari Sunna, "DOCKA". | Återrop |
533 | Elina Merenmies, "DARKNESS". | 1 800 EUR |
534 | Panu Ruotsalo, "FRÅN SERIEN UTAN TITEL 2". | 900 EUR |
535 | Panu Ruotsalo, "FRÅN SERIEN UTAN TITEL 1". | 900 EUR |
536 | Tommi Toija, "RÖDA MUNNEN". | 465 EUR |
537 | SOFIA WILKMAN, olja på skiva, signerad och daterad -89. | Återrop |
538 | Katja Tukiainen, "KISSEKATT DRICKER MJÖLK, 1". | Återrop |
539 | Sami Lukkarinen, "s4Ra". | Återrop |
540 | Marianna Uutinen, UTAN TITEL. | 4 000 EUR |
541 | Matti Happonen, "VANDRAREN". | 1 000 EUR |
542 | AARON HEINO, marmor, signerad. | Återrop |
543 | Sofia Wilkman, "STILLEBEN I". | 2 200 EUR |
544 | Sampsa Sarparanta, "KOAFFÄRER". | 4 000 EUR |
545 | ANNE TOMPURI, gouache och pigment på duk, a tergo signerad och daterad 2010. | Återrop |
546 | ANNE TOMPURI, akryl och gouache på duk, a tergo signerad och daterad 2010. | Återrop |
547 | Robert Lucander, ALKOHOL HÖR TILL. | Återrop |
548 | Heli Huotala, "DEEP IN THE JUNGLE". | 1 500 EUR |
549 | Heli Huotala, "GREEN VIEW". | Återrop |
551 | Kirsti Muinonen, "ANIARA". | 900 EUR |
552 | Sari Tenni, TRIPTYK. | 1 500 EUR |
553 | Teemu Saukkonen, "MISSUPPFATTNING". | 1 700 EUR |
554 | CRIS AF ENEHIELM, akryl på papper, signerad och daterad -89. | Återrop |
555 | Juhani Tarna, "EXISTENS". | 1 500 EUR |
556 | Ilkka Väätti, "TRAPPSTEG I". | 1 800 EUR |
557 | RISTO SUOMI, olja på duk, a tergo sign. 1998. | Återrop |
558 | Jan Kenneth Weckman, UTAN TITEL. | Återrop |
559 | Mari Rantanen, "ABSTRAKT". | Återrop |
560 | Kari Riipinen, "WHO'S THAT GIRL?". | 1 300 EUR |
561 | KARI RIIPINEN, "SUMMER DREAMS, SUMMER PALACE" (24.4.-89). | Återrop |
562 | KARI RIIPINEN, polaroid collage, signerad och daterad -86. | Återrop |
563 | Jyrki Parantainen, SUNDAY. | 1 500 EUR |
564 | Noora Geagea, "POLE POSITION". | Återrop |
565 | Christoffer Relander, "MYSTIC ENCLOSURE". | 650 EUR |
566 | Christoffer Relander, "VINTERGRÖNSKA". | Återrop |
567 | CHRISTOFFER RELANDER, fotografi, signerad, numrerad 1/6 + 2 AP, och daterad 2014. | Återrop |
568 | Raoul Grünstein, "BOXAREN". | 1 200 EUR |
569 | RAOUL GRÜNSTEIN, silvergelatin fotografi, a tergo signerad, numrerad 2/10 och daterad 2014. | Återrop |
570 | TANELI ESKOLA, pigmentavdrag, signerad och daterad 1999. | Återrop |
571 | Taneli Eskola, "TERIJOKI PILAR". | 500 EUR |