Nr. | Föremål | Klubbat pris |
404 | Olavi Vaarula, "SPÅR EFTER HISTORIER". | Återrop |
405 | Aarno Salosmaa, "KOMPOSITION". | 1 000 EUR |
406 | Esko Tirronen, MOLN. | 800 EUR |
407 | Otto Mäkilä, FORMER. | 3 100 EUR |
408 | Olli Lyytikäinen, "UTAN TITEL". | Återrop |
409 | Olli Lyytikäinen, "SJÄLVPORTRÄTT". | 1 500 EUR |
410 | JUHANA BLOMSTEDT, KOMPOSITION. | Återrop |
411 | Rafael Wardi, LANDSKAP FRÅN STORA RÄNTAN. | Återrop |
412 | Rafael Wardi, TRÄHÄST. | Återrop |
413 | Rafael Wardi, "TRÄHÄST". | Återrop |
414 | Rafael Wardi, "STILLEBEN". | 5 900 EUR |
415 | Reidar Särestöniemi, LIGGANDE MAN. | 650 EUR |
416 | Veikko Hirvimäki, PÅ VÄG. | 1 100 EUR |
417 | NANDOR MIKOLA, akvarell, signerad och daterad 1990. | Återrop |
418 | Nandor Mikola, GREN. | 850 EUR |
419 | Nandor Mikola, STILLEBEN. | 470 EUR |
420 | Kuutti Lavonen, "REGINA CELI". | 1 400 EUR |
421 | Kuutti Lavonen, HÖR ÄNGEL. | 5 400 EUR |
422 | Juha Soisalo, "IN HONOUR OF FAMILY I". | Återrop |
423 | Kristian Krokfors, GRÅ ANDALUSIEN. | 3 600 EUR |
424 | REIDAR SÄRESTÖNIEMI, DIS I LAPPLAND. | Återrop |
425 | Aarno Salosmaa, "KOMPOSITION". | 800 EUR |
426 | Sam Vanni, KOMPOSITION. | 1 300 EUR |
427 | Max Salmi, "HARLEKINEN". | 1 000 EUR |
428 | Max Salmi, "DEN UNGA JONGLÖREN". | 1 200 EUR |
429 | Mauri Favén, "SJÖLANDSKAP". | 1 830 EUR |
430 | Reino Hietanen, KOMPOSITION. | Återrop |
431 | Heikki Aspinen, "SJÄLVSTÄNDIGHETENS TID". | Återrop |
432 | Kari Juva, "MOLNFLICKAN". | Återrop |
433 | Risto Salonen, FRÅN FINLANDIA SERIEN. | Återrop |
434 | Kimmo Pyykkö, "FARLED". | 6 000 EUR |
435 | Kimmo Kaivanto, "SKRIVET I VATTNET". | Återrop |
436 | Eero Hiironen, "FLOCKEN". | 4 800 EUR |
437 | Eero Hiironen, "FIGUR". | Återrop |
438 | Åke Mattas, STAM. | 3 000 EUR |
439 | Elvi Maarni, PIANISTEN. | 2 100 EUR |
440 | Elvi Maarni, BÅGSKYTTAR. | 4 000 EUR |
441 | Unto Pusa, "GASFABRIKENS LASTBIL". | 600 EUR |
442 | Taisto Ahtola, "VIRRAN SILTA I LUOPIOINEN, PUUTIKKALA". | 820 EUR |
443 | Juha Soisalo, SIDENVÄGEN. | 910 EUR |
444 | KRISTIAN KROKFORS, blandteknik på papper, signerad och daterad -82. | Återrop |
445 | Kauko Lehtinen, ENSTÖRINGEN. | Återrop |
446 | Kimmo Kaivanto, PÅ STRANDEN. | Återrop |
447 | KRISTIAN KROKFORS, olja på duk, signerad och daterad -95. | Återrop |
448 | Matti Kujasalo, "BALANSERAT FÄLT". | 1 500 EUR |
449 | Kristian Krokfors, "PERFEKT DAG". | 2 100 EUR |
450 | ERIK ENROTH, olja på skiva, signerad och daterad -75. | Återrop |
451 | Matti Kujasalo, "BLÅ KVADRAT PÅ RÖTT". | 5 100 EUR |
452 | MAUNO HARTMAN, graverad skiva, a tergo signerad och daterad 1985. | Återrop |
453 | Kimmo Kaivanto, "UTBROTT". | 6 000 EUR |
454 | Kristian Krokfors, "FÖRORT/URBANT LANDSKAP II". | 1 700 EUR |
456 | AARNO SALOSMAA, olja på duk, signerad och daterad -83. | Återrop |
457 | Matti Kujasalo, KOMPOSITION. | 8 000 EUR |
458 | KALEVI PYYKÖNEN, olja på duk, signerad och daterad -88. | Återrop |
459 | MAX SALMI, olja på skiva, signerad och daterad -74. | Återrop |
460 | KRISTIAN KROKFORS, blandteknik på papper, signerad och daterad -82. | Återrop |
461 | ELGA SESEMANN, gouache på papper, signerad. | Återrop |
462 | Ahti Lavonen, KOMPOSITION. | 2 000 EUR |
463 | MAUNO MARKKULA, olja på duk, signerad. | Återrop |
464 | JUHANI LINNOVAARA, akvarell, signerad och daterad -60. | Återrop |
465 | Anita Snellman, NÄTEN LAPPAS. | 2 200 EUR |
466 | Anita Snellman, STILLEBEN MED FLASKOR. | Återrop |
467 | Marjukka Paunila, STADSVY. | 500 EUR |
468 | Anita Snellman, TUPP. | 1 500 EUR |
469 | Anita Snellman, "NAKEN II". | 1 900 EUR |
470 | Max Salmi, "NAKENSTUDIE". | 700 EUR |
471 | Otto Mäkilä, SJÄLVPORTRÄTT. | 4 200 EUR |
472 | OTTO MÄKILÄ, olja på duk, signerad. | Återrop |
473 | OTTO MÄKILÄ, olja på duk, signerad och daterad -26. | Återrop |
474 | Tapani Raittila, UNG FLICKA. | 1 100 EUR |
475 | Reidar Särestöniemi, MODELL. | 2 500 EUR |
476 | Björn Nyman, "RÖKELSE". | Återrop |
477 | Elvi Maarni, HÄSTAR PÅ ÄNGEN. | 1 700 EUR |
478 | HELGE DAHLMAN, olja på skiva, signerad och daterad -77. | Återrop |
479 | Helge Dahlman, DAM VID FÖNSTRET. | 1 600 EUR |
480 | Unto Koistinen, DAM I SIDOPROFIL. | Återrop |
481 | Elvi Maarni, "HÄSTAR I HAGEN". | 1 100 EUR |
482 | Helge Dahlman, ORTODOXA KAPELLET, HELSINGFORS. | 600 EUR |
483 | Ahti Lavonen, KOMPOSITION. | 100 EUR |
484 | HELGE DAHLMAN, olja på skiva, signerad och daterad -77. | Återrop |
485 | Salvador Dalí, "LES SONGES DROLANTIQUES DE PANTAGRUEL". | 500 EUR |
486 | Salvador Dalí, "LES SONGES DROLANTIQUES DE PANTAGRUEL". | 500 EUR |
487 | Bernard Buffet, GRÖN FJÄRIL. | 700 EUR |
488 | Robert Rauschenberg, "2K". | 750 EUR |
489 | VICTOR VASARELY, magnettavla, plast, metall, signerad och numrerad 777/3000. | Återrop |
490A | Ulf Rollof, "MIDNATTSBLÅ RGB". | Återrop |
491 | Björn Wessman, "YGGDRASIL". | 2 500 EUR |
492 | Inal Savchenko, "BLÅTT MED PEPPAR". | 1 800 EUR |
493 | Gleb Bogomolov, "ÄKTENSKAP". | 2 100 EUR |
494 | Gleb Bogomolov, "MÅLET". | 1 500 EUR |
495 | Gleb Bogomolov, "SKYTT". | 1 500 EUR |
496 | Antoni Tàpies, "LE GRAND TABLE". | 2 900 EUR |
497 | Evgeny Mikhnov-Voitenko, KOMPOSITION MED BLÅTT. | Återrop |
498 | Evgeny Mikhnov-Voitenko, KOMPOSITION. | 1 600 EUR |
499 | Anna Tuori, "REGN I BELLA COOLA". | 8 000 EUR |
500 | TUULI-ANNA VIITANEN, olja och tempera på skiva, a tergo signerad och daterad 2001. | Återrop |
501 | Henry Wuorila-Stenberg, "MÅLNING". | 4 000 EUR |
502 | Ilari Hautamäki, "CADILLAC DADDY (FOR CY TWOMBLY)". | 1 600 EUR |
503 | Oliver Whitehead, "RED WRECK". | Återrop |
504 | SUSANNE GOTTBERG, "GRÅ ABSTRAKT". | Återrop |