Nr. | Föremål | Ändringar |
226 | KÅSA, 84 silver, granater, turkoser, krysopras. Stämplad Ovchinnikov St. Petersburg 1880 t. | Obs. granater ej ametister. |
246 | BESTICK, Fabergé 36 st. 84 förgyllt silver. Moskva 1890 t. Sammanlagd vikt 2695 g. | Antalet är 36 inte 24. |
272 | SVÄRD. | 1855/1914 |
Nr. | Föremål |
154A | OKÄND KONSTNÄR, blandteknik på papper, signerad E. Thompson, och daterad 1900. |
168A | Nikolay Petrovich Rybinsky, LANDSKAP I KVÄLLSSOL. |
Nr. |
124 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.