56
422742

Alfred William Finch

(Belgien/Finland, 1854-1930)
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
170 000 - 227 000 SEK
15 600 - 20 900 USD
Klubbat pris
15 200 EUR
Alfred William Finch
(Belgien/Finland, 1854-1930)

TERASS I FIESOLE.

Sign. Olja på duk 48x60 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären av Statsrådet August Ramsay, därefter till nuvarande ägares moder.