Nr. | Föremål | Ändringar |
38 | Timo Sarpaneva, KONSTGLAS. | Sign. Timo Sarpaneva, Iittala -57. |
88 | Tapio Wirkkala, VAS, 3118. | |
155 | Oiva Toikka, GLASSKULPTUR. | Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö och en liten skada. |
230 | SKRIVBORD. Design Ilmari Tapiovaara. | Ej Keravan Puuteollisuus utan Asko 1938. |
278 | Eliel Saarinen, STOLAR, 10 ST, OCH MATBORD. | Bordets formgivare och tillverkare är osäker. |
478 | SAMULI HEIMONEN, olja på skiva, signerad och daterad 2000. | Olja på skiva. |
Det finns inga tillkomna föremål.
Nr. |
471 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.