Nr. | Föremål | Ändringar |
51 | ÖRHÄNGEN, ametister Ø 10 mm, rosenlipade diamanter. | OBS utrop 700 - 900 € |
215 | Berndt Lindholm, "UTSIGT AF LADOGA.". | Updaterad katalogtext. |
391 | TAZZA. | Höjd 23 cm. |
404 | BRICKA. | Stämplarnas autenticitet har inte kunnat fastslås. |
407 | GRÄDDSNÄCKA. | Nedre niten i handtaget saknas. |
501 | VITRINSKÅP. | Sekelskiftet 1700/1800. |
524 | KANDELABRAR, ETT PAR. | Korrigerat utropspris 5000-6000€ |
528 | APPLIQUER, ETT PAR. | Korrigerat utropspris 3000-4000€ |
531 | KRISTALLKRONA. | 1700-talets slut. Restaureringar och kompletteringar. |
533 | SPEGELLAMPETTER, ETT PAR. | Kompletterade. |
Nr. | Föremål |
459A | Oskar Pihl, COLLIER, Platina, diamanter ca 3.00 ct, safirer ca 6,5 ct. Oskar Pihl. A. Tillander Helsingfors. |
Nr. |
3 |
7 |
24 |
32 |
37 |
47 |
159 |
259 |
283 |
472 |
491 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.