215
278738

Berndt Lindholm

(Finland/Sverige, 1841-1914)
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
138 000 - 172 000 SEK
12 600 - 15 700 USD
Klubbat pris
11 000 EUR
Berndt Lindholm
(Finland/Sverige, 1841-1914)

"UTSIGT AF LADOGA."

Sign. -78. Olja på duk 57x67,5 cm.

Tilläggslista

Updaterad katalogtext.

Z. Topelius: En resa i Finland, 1872.