Fotografier, 9 st, marina motiv, 1940/50-tal.

Fartygs- och varvsbilder från Bröderna Larssons varv och mekaniska verkstad, Kristinehamn, bl a minsveparna M12 och M26, 1941. Ca 18 x 12 till 17 x 23 cm.

Ej examinerad ur ram. Åldersrelaterat slitage. Svagt gulnade. Smärre fläckar. En saknar glas.

Utropspris
2 500 SEK