Bestående av sex tallrikar varav en djup, dekorerade i underglasyrblått. Samt en skål dekorerad i underglasyrblått med röd emaljfärg. Tallrikarnas diameter 21-23 cm. Skålens längd 30 cm.
Slitage. Mistor. Ett antal tallrikar med smärre nagg, en med nagg. En tallrik med stjärnspricka i botten