stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, viklås, cert, december 2006, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1652/4000).
Caliber 17 (ETA 2894-2), Serienr VZ1580, Referensnr CW2118.
Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.