Gunvor Olin-Grönqvist, Servisdelar, 8 delar, "Köökki", porslin. Arabia 1900-talets senare hälft.
2 saltkar höjd 15,5 cm.
3 salt- och pepparströare höjd 8,5-10 cm.
1 bricka längd 19,5 cm.
1 oljekanna höjd 14,5 cm.
1 såskanna höjd 6 cm.
Åldersrelaterat slitage. Litet nagg på såskannans kant.