Blank glasyr i svart och turkos. Bestående av:
Tekanna med lock, höjd 15 cm.
6 assietter, diameter 18 cm.
6 kaffekoppar med fat, fatens diameter 13 cm.
Sockerskål med lock, diameter 11 cm.
Gräddkanna (lock saknas), höjd 9,5 cm.
Ställvis slitage. Nagg.