Underrede på hjul i grönmålat gjutjärn, gavlar med gjuten dekor av lejon, ankare och stjärnor. Bordsskiva i marmor. Bredd 135, djup 58, höjd 78 cm.
Renoverad. Kompletterad. Senare målning. Senare bordsskiva. Ställvis färgbortfall. Nagg. Repor. Lös bordsskiva.