Bestående av handfat och kanna, tvålkopp (utan lock) och ask (med lock) för tandborstar. Stämpelmärkta. Kannans höjd ca 35, handfatets diameter 44 cm, tvålkoppens längd 14,5 cm, ask med lock längd 22,5 cm.
Slitage. Nagg. Delar saknas. Lagning vid handtaget.