Fyra lövformade fat med handmålad dekor. Fajansmålare bland andra Franca Pugno och Eduard Berchslod. Signerade med studiohanden, Sweden, numrerade. Längd 12,5-19 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.