CG Hallberg, jardinjär, silver, Stockholm 1906. Renässans-stil.
Oval med fällbara hänklar, genombruten kant, på oval fot med vågig kant. Dekor av drivna bucklor med mittås. Längd 44 cm, bredd 29, höjd 20 cm. Vikt 1809 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.