Duken signerad C.G. Widlund Sverige, servetterna C.W. T:tORP. Duken ca 318 x 148 cm, servetterna ca 60 x 58,5 cm/st. En servett otvättad.
Duken med något slitage, fläckar, ej manglad. Servetterna med obetydligt slitage och damm, få med smärre fläckar.