Höjd 4 ja 4,5 cm. Vikt 93 g. Okända mästare.
En kopp förgylld; bär kontrollmästarstämpel Lev Oleks.
Två med kontrollmästarstämpel av Aleksandr Kazimirovich Vyrzhikovsky.
Två bär Pest importstämpel, den ena med kontrollstämpel av Anatoly Apollonovich Artsybashev, Vilnius.
Åldersrelaterat slitage.