En rysk ikon på pannå, med målat motiv av Moskvas metropoliter Jona, Pjotr, Alexei och Philip. Silverrizza stämplad Moskva 1792, samt A.B, ej identifierad. 10 x 8 cm. Silvervikt 58 gram.
Smärre bucklor. Smärre färgbortfall. Enligt uppgift restaurerad av konservator.