JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad samt numrerad HC.
"Agora I". Bladstorlek 88 x 77,5 cm (Arches).
Svagt gulnad, bladets yttersta kanter missfärgade. I övrigt välbevarade färger.
Mourlot 704.
Utgiven av Musée d'art moderne de la ville de Strasbourg.