JOAN MIRÓ, färgetsning och akvatint, 1976, signerad med blyerts och numrerad 73/120.
"Dans la lueur oblique". Plåtstorlek 22 x 14 cm, bladstorlek 38,5 x 28,5 cm. Tryckt av Morsang, Paris.
Ej examinerad ur ram. Gulnad. Mindre järnoxidprickar.
Galleri Östermalm, Stockholm.
Dupin 937